YouTube Premium – rękawica dla Netflixa i Spotify

Ten dzień musiał kiedyś nastąpić, tylko szkoda, że tak późno i szkoda, że niestety trzeba za to płacić. Serwis YouTube wprowadził niedawno dwie opcję. Zacznijmy od tej, którą mało kto się interesuję.

YouTube Originals to zbiór filmów i serialu. Jak czytamy na stronie promującej, są to oryginalne treści od dramatów z profesjonalnymi aktorami przez komedie z gwiazdami YT kończąc na dokumentach. Czy Netflix ma się bać? Czas pokaże, jednak bardzo wątpię. Musiał by przebić właśnie Netflixa, a on niestety nawet dzisiaj nie może samego siebie.

YouTube Music Premium to już coś, co powinna od jakiś 5 lat wprowadzone. Działanie muzyki w tle, offline jak i bez reklam. Czego chcieć więcej? Tutaj już o konkurenta, czyli Spotify można się lękać. YouTube ma bardzo bogatą sieć utworów, od coverów po soundtracki, jak również więcej podcastów jest dostępnych na YT, ale czy nie mogło to zostać wprowadzone od tak za darmo? Lud czekał na to i myślał, że to dostanie za darmo. Na tym polu jest lipa, nawet mówią “Damy wam to, ale płać co miesiąc”.

Ceny nie są wysokie. Jeśli ktoś ma pieniądze i przeszkadzają mu reklamy to wręcz polecam. Natomiast gdy mamy możliwość wydania tych 20 zł na wsparcie ulubionego twórcy lub nawet na “jedzone” ze znajomymi, to wybór jest oczywisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *