Wyczekiwane Play-offy LEC

Pełne niespodzianek play-offy, mogliśmy oglądać w ten weekend. Kto wygrał? Za nami bardzo ciekawe BO5, Rogue versus Splyce, oraz Vitality versus Schalke 04.

Na początek największe zaskoczenie – Rogue wygrało ze Splyce!!! “Polskiej” drużynie dawano nikłe szanse na wygraną. Każdy spodziewał się szybkiej gry ze strony Splyce. Gracze Rogue grali zdecydowanie dobrze, szczególnie toplaner oraz midlaner formacji-Finn, oraz Larssen. W pierwszej grze również dobrze zagrali adc i support drużny-Woolite i Vander, gracze pochodzący z Polski. Ich występ dosyć nietypowym combem-Garen i Yummi spowodował perma ban wspierającego kota, na następne gry. W trzeciej-ostatniej grze, popisał się również Inspired, zawodnik pochodzący z Polski, swoim słynnym Olafem. Gra zakończyła się bardzo szybko, 3-0 dla “Łotrzyków”, co dało Im awans do ćwierćfinałów.
Znalezione obrazy dla zapytania rogue lol splyce

Źródło: Riot Games

Drugim meczem w miniony weekend było spotkanie Vitality oraz Schalke 04, na którym nieco się zawiodłem. Liczyłem na wyrównane mecze do samego końca. A tu w pierwszej grze, Upset adc Schalke zyskuje 3 zabójstwa do 3 minuty gry, na nieudanym invadzie ze strony Vitality. Prowadzący niemieckiej drużny wykorzystał daną mu przez Vitality szansę i zakończył mecz, mając 8/0 na koncie, kompletnie deklasując Vitality. W drugim meczu Schalke postanowiło na powolną dominację oraz stopniowe wykluczanie przeciwników. Co wyszło im na korzyść. W 3 meczu Vitality nagle dostało wiatru w skrzydła i zastosowało taktykę podobną do ich przeciwników w poprzednim meczu. Mimo straty dominacji oraz straty barona, którego Schalke nie wykorzystało najlepiej, Vitality odniosło swoje honorowe zwycięstwo. Ostatni mecz pokazał, że jeden słaby team fight jest w stanie przegrać grę. Wydarzył się on w 14 minucie, na górnej alei. Vitality odniosło tam sromotną porażkę, którą Schalke wykorzystało, żeby wygrać całe BO5. Vitality popełniało dużo błędów, a Schalke je umiało wykorzystać. Seria zakończyła się 3-1 dla Schalke.

Następne mecze czekają nas już za tydzień. W ćwierćfinałach spotka się Rogue, Schalke, G2 oraz Fnatic. Liczę na pełno zwrotów akcji, podobnych jak w meczach wyżej przeze mnie opisywanych. Mecz Schalke versus Rogue odbędzie się w piątek o 18, a G2 versus Fnatic w sobotę o 17. Serdecznie Was zapraszam na to widowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *