W pogoni za play-offami – 7 weekend LEC w skrócie

Zostały jeszcze 2 tygodnie rozgrywek w aktualnym splicie w LEC. Każda drużyna stawia sobie za cel osiągnięcie jednego z 6 pierwszych miejsc w tabeli, by móc dostać się do tak oczekiwanych przez nas wszystkich  play-offów na tegoroczne Worldsy.

Nie możemy skreślać żadnej drużyny z listy potencjalnych uczestników tych rozgrywek. Każda drużyna jest w stanie wspiąć się na 6 miejsce by nie zakończyć swojej przygody na fazie zasadniczej. Jednak jedna drużyna ma już zapewniony udział w play-offach, jest to G2 z naszym rodakiem w jungli. G2 w tym tygodniu zaliczyło jedną porażkę (na Vitality,  podczas meczu Wunder picknął Garena nie znając dokładnie jego umiejętności).

Obraz może zawierać: tekst

Źródło: Fanpage G2 Esports

Jednak nie rozpamiętujmy tej porażki a zajmijmy się wczorajszym meczem gigantów G2 versus Fnatic. Mimo dobrego startu niemiecka drużyna została pokonana przez mistrzów ubiegłego splitu. Aktualnie G2 ma 12 wygranych na swoim koncie.

Kto może znaleźć się w play- offach? Skoro każdy ma szanse przyjrzyjmy się tym, którzy mają je największe.

Drugie miejsce w tabeli współdzielą: Fnatic oraz Splyce. Fnatic to europejski gigant utrzymujący się na wyżynach w Lidze (LEC oraz starym LCS) od początków Jej istnienia. Na ubiegłorocznych Worldsach zajęli 2 miejsce, więc powinni wystąpić w play-offach obecnego splitu, starając się zdobyć tytuł zwycięzcy splitu. Natomiast Żmije (Splyce) pokazują dobrą formę od początku sezonu. Do niedawna mieli serię zwycięstw wynoszącą aż 6 wygranych. Zatrzymało Ich dopiero G2, które mimo trudności przełamało opór jakie stawiało Splyce. Mimo porażki Splyce nadal pnie się w górę, mając duże szanse na udział w play-offach.

Znalezione obrazy dla zapytania kobbe 2019Źródło: Cybersport

Teraz weźmy się za dół tabeli. Dokładniej za 8 miejsce. Excel jest drużyną która na początku splitu nie pokazała się z dobrej strony. Przez pierwsze 4 kolejki zdobyła tylko jedno zwycięstwo (na SK Gaming). Mimo tej złej passy, przełamali się oraz w ostatniej kolejce pokonali samo Splyce w jednostronnej grze, będące na 2 pozycji w tabeli. Aktualnie Excel ma 4 zwycięstwa, ale bardzo szybko zdobywa kolejne. Wg. mnie, ta drużyna ma szanse dostać się do play-offów oraz powalczyć tam o jakieś lepsze miejsce.

Znalezione obrazy dla zapytania mystiques lec

Źródło: Cybersport

Misfits znajduje się na 8 miejscu, zresztą podobnie jak Excel. Króliki, którym w poprzednim roku poszło bardzo dobrze, trzy tygodnie temu totalnie zmienili swój skład. Dwa tygodnie temu udało Im się pokonać samo Fnatic. Jednak po tym zwycięstwie nagle zaliczyli 3 porażki pod rząd. Aktualnie Misfits ma ciężką drogę do play- offów. W następnych tygodniach czekają na Nich ciężkie mecze (m.in. przeciwko liderom w tabeli – G2, Splyce, Schalke oraz Vitality). Z 10 drużyn rywalizujących o play-offy, właśnie Misfits właśnie ma najtrudniejsze zadanie z nich wszystkich.

W tym artykule opisałem tylko 5 drużyn z tego splitu LEC. Pozostałą piątkę opiszę w kolejnym podsumowaniu weekendu, które najprawdopodobniej ukaże się za tydzień.

Aktualna tabela LEC

Źródło: eu.lolesports.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *