Trudny mecz Devils.one, Heroic górą

O 22 rozpoczęło się kolejne spotkanie w ramach ESL Pro league. Devils.one mierzyło się przeciwko Heroic. Przed tym spotkaniem, w grupie B mierzyło się Faze clan przeciwko Ninjas in Pyjamas. Faze clan bez większych problemów pokonuje NiP 2-0 i z kompletem punktów dostało się do kolejnej fazy. Tymczasem w meczu Devils przeciwko Heroic ujrzeliśmy pełen zestaw 3 map. W pierwszej mapie, na de_train mogliśmy zobaczyć wyrównane spotkanie. Do przerwy mieliśmy 9-6 dla duńczyków. Przechodzi do stanu wyniku 14-13 dla Heroic. Devils.one postanowiło zaryzykować, co zresztą się opłaciło, bo Heroic jest zmuszone do grania rundy eco. Co oprócz tego że szybko odbija się na wyniku 15-14, to gracze Heroic zaprezentowali dość śmiesznie na pozór wyglądającą taktykę. Natomiast w stu procentach była ona naprawdę mądrą zagrywką ze strony Duńczyków. Postanowili oni hałasować przed wejściem na A, w taki sposób, by zawodnicy ustawieni na A wyrzucili swoje granaty. Ułatwiłoby to wejście zawodnikom Heroic, natomiast ich taktyka się na wiele nie zdała. Polska ekipa doprowadza do zwycięstwa w następnej rundzie, oraz na pierwszej mapie z wynikiem 16-14. Drugą mapą tego starcia było de_overpass. O pierwszej połowie niewiele, ponieważ Polacy zdominowali ją, jak wczoraj na meczu z Ninjas in Pyjamas. Po pierwszej połowie mieliśmy aż 10-5 (gdzie do 10 rundy było aż 9-1 dla polskiej piątki) dla Devils.one. Jednak historia lubi się powtarzać, więc w drugiej połowie Heroic wygrywa aż 11 rund, gdzie Devils zdobyło ich tylko 3. Strona T na de_overpass nie należy do najlepszych u polskich diabłów. Na de_overpass 13-16 dla Heroic, i 1-1 w mapach. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była decydująca mapa de_nuke. Po zaciętym boju (15-15 po dwóch połowach) Heroic zwycięża 22-18 po dwóch dogrywkach. Devils.one zmarnowało swoje szanse na zwycięstwo, a swoje w stu procentach wykorzystała skandynawska ekipa. Po meczu Można było zobaczyć euforie wśród zawodników Heroic, ponieważ ta wygrana zapewnia im udział w barażach. Polacy także zagrają w barażach, natomiast wspomniane Ninjas in Pyjamas przegrało z Devils.one oraz Faze clan, więc ci kończą grupę na ostatnim miejscu.