Traktat pokojowy oraz chęć współpracy. Koniec wojny Sony-Microsoft?

Branża konsol zaskoczona tym, co nie dawno się stało. Firma Sony i Microsoft podpisały porozumienie, w którym informują o współpracy w dziedzinie streamingu i AI. Firmy będą między sobą informacjami, elementami infrastruktury a nawet technologią. Ma to wywołać pozytywną zmianę w branży, dzięki którym gry staną się jeszcze lepsze.

Wszystko przez opublikowanie planowanego projektu ,,Google Stadia” – w bardzo dużym skrócie platformie, dzięki którym w przyszłości przy pomocy przeglądarki Chrome i bardzo dobremu internetowi będzie można grać w gry z poziomu przeglądarki. Technologia rozwija się tak, że powoli przestaję nam być bardzo dobry i drogi sprzęt potrzebny. Przeraziło to branże konsol, bo to głównie one były w miarę tanimi i dobrymi substytutami komputerów.

Zaskoczenie z takiej współpracy nie są tylko dziennikarze. Sony nie poinformował bowiem o tym sekcji zajmującej się bezpośrednio Playstation. Firma musiała zapewnić, że pomimo umowy PS5 i tak wyjdzie bez większych problemów.

Akcję obu spółek ruszyły do góry, ale czy wzajemna rywalizacja nie przysłoni celu do pokonania obydwóm firmą? Pozostaję nam czekać i obserwować sytuację…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *