Śmiech i zgrzytanie zębami – 9 kolejka LEC

W ostatnią sobotę zakończyła się faza zasadnicza letniego splitu w LEC, w 2019 roku. Wiemy, kto dostał się do play-offów! Te 6 drużyn (z których 3 będą reprezentowały Europę na Mistrzostwach Świata w Lidze Legend) to: Rogue, które mimo wczorajszej porażki z Fnatic dostała się do upragnionych play-offów, Vitality, które zwieńczyło fazę zasadniczą z SK, Schalke 04, które w play-offach zmierzy się z Vitality, Splyce, które w następnym meczu rozgrywek zmierzy się z “naszym polskim” Rogue, oraz z G2 i Fnatic, które zmierzą się razem w ćwierć finałach. Zwycięzcę splitu poznamy w niedzielę 8 września. Lepiej zarezerwujcie sobie czas tego dnia, aby obejrzeć to widowisko.

Źródło: Daniel-Rous.com

Pomiędzy rozgrywkami o śmierć i życie, drużyn walczących o play-offy, znajdowały się mecze, nieco mniejszej wagi, a mimo to też interesujące. Kiedy drużyna przegrała walkę w przedbiegach, chce się pokazać z jak najlepszej strony. Pokazało się tak Mistfits, które zaliczyło tydzień 2-0. SK gaming, mimo znikomych szans na play-offy, zaliczyło tydzień 2-0, przez co było na 5 miejscu, wraz z Origen, Rogue i Vitality. W dogrywce zmierzyło się z Vitality, jednak ponieśli porażkę. Natomiast kiedy masz zagwarantowany ćwierćfinał w play-offach, nie musisz tryhardować, by wygrać grę. Dobrym przykładem jest G2, które, w piątek grało w papier, kamień, nożyce, o to, kto ma zagrać wziętym przez Nich Kha zixem. Przegrali grę na Schalke. W sobotę, podczas gry na Excel, gracze zaczęli zamieniać się liniami na samym początku gry. Tak oto midlaner G2 – Caps dostał się na ADC, support-Mikyx na mida, a ADC-Perkz został supportem swojego przyjaciela z drużyny. Gdy G2 “śmieszkowało” Excel nie było gorsze. Cała drużyna zmieniła swoje pozycje. Mid na junglę, support na mida, toplaner na ADC, ADC na topa a jungler na supporta. Sam mecz był rekordem padniętych trupów w grze.

Czego jesteśmy pewni? Tego, że na Worldsy dostanie się zwycięzca splitu. Droga jest długa, kręta i usiana pułapkami, ale najlepsi muszą sobie z tym poradzić. Na zwycięzcę splitu czeka ponad  80 tysięcy Euro. Łączna pula nagród dla drużyn wynosi prawie 200 tysięcy Euro. Jest o co walczyć. Worldsy zaczynają się 2 października. Do tego czasu poznamy wszystkie drużyny, które będą zmagały się o Puchar Przywoływacza.

Źródło: Riot Games

Oto tabela na sam koniec fazy zasadniczej:

Źródło: Riot Games

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *