Ostatnia prosta – 8 weekend w LEC

Został ostatni weekend fazy zasadniczej tego splitu w LEC. Mamy za sobą dość ciekawy tydzień. W play-offach wejście zagwarantowały sobie 4 drużny (G2, Fnatic, Splyce, Schalke 04). Natomiast 2 drużyny już wypadły z “pogoni”. Są nimi Excel oraz Misfits, które razem zajmują 9 miejsce w tabeli z czterema zwycięstwami. Obydwie drużyny, w tym tygodniu mierzyły się z czołówką grupy (G2, Fnatic, Schalke, Origen).

Misfits nie udało się ze swoim nowym składem dostać do play-offów. G2 zmiotło marzenia Królików w pył. Natomiast Excel po rozpoczęciu pościgu za całą grupą zostało powstrzymane przez Fnatic. Te drużyny mają wielki potencjał, ale jeszcze nie są w stanie go wykorzystać.Znalezione obrazy dla zapytania hans sama

Źródło: dbltap.com

SK gaming, żeby trafić do play-offów, musi pokonać Excel oraz wicelidera poprzedniego splitu, czyli Origen. Origen oraz Vitality razem trzymają się na 5 miejscu. Dodatkowo, żeby SK dostało się do dogrywek do play-offów, jedna (bądź dwie) drużyna musi przegrać 2 mecze a samo SK musi zakończyć następny tydzień 2-0. Złudne nadzieje, ale przecież w sporcie (i e-sporcie) wszystko może się wydarzyć. 

Rogue jest na nieco lepszej pozycji niż SK. Drużyna z Naszymi trzema rodakami w składzie jest na 7 miejscu z 6 zwycięstwami. Rogue nadal ma duże szanse, aby powalczyć w play- offach o jakieś wyższe miejsce, zwłaszcza że Ich drużyna jest naprawdę silna, pokazali to m.in.  w meczu na Fnatic w 5 kolejce. Swoją drogą akademia drużyny Rogue Rogue Esports Club zakończyła fazę zasadniczą na pierwszym miejscu, w polskiej “Ultralidze”.Znalezione obrazy dla zapytania vander lol

Źródło: Riot Games

Vitality oraz Origen wspólnie dzielą piątą lokatę w tabeli. Vitality w tym splicie ma tendencję do wygrania kilku meczy w pięknym stylu a w następnych meczach robieniu dziecinnych błędów. Natomiast Origen, to Origen, które pokonało Fnatic 3-1 w półfinale poprzedniego splitu nie radzi sobie, jak na wicemistrza przystało. Ledwie załapują się do play-offów, nie grają aż tak dobrze, jak kilka miesięcy temu, są inni. W poprzednim splicie nagle wystrzelili pokonując Fnatic oraz będąc na wysokim miejscu w tabeli, a teraz? Prawdopodobnie przeminęła Im forma, która mam nadzieję, niedługo powróci.

Schalke 04 to klub, o którym nie słyszy się za dużo. W tym splicie osiągają bardzo dobre wyniki. 4 miejsce w tabeli, 9 zwycięstw, zagwarantowanie sobie miejsca play-offach. To już całkiem dużo. Drużyna nie jest jakaś spektakularna, ale gra dobrze, nawet bardzo dobrze. Wg. mnie Schalke to niedoceniany przez innych klub. Mają nawet szansę, żeby dostać się na tegoroczne Worldsy. To już jest duże osiągnięcie.

Całej reszty: kto? czy? na jakim miejscu? dowiemy się za tydzień po 9 kolejce. Tutaj natomiast aktualna tabela LEC:

Źródło: eu.lolesports

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *