Odrębna wersja Steam dla Chin? Steam China

Współpracująca firma z Valve ” Perfect World” podzieliła się pierwszymi wizjami na temat chińskiej wersji steama, niedługo państwo z Azji środkowej będzie niemal odcięte od reszty świata.

Rok temu w czerwcu, Valve rozpoczęło współprace z Perfect World, owocem ich współpracy miało być wydanie na świat chińskiej wersji steama. Dziś dostaliśmy informację że, chińska wersja steama będzie niemal odcięta od reszty świata.

W ofercie “Zhengqi Pingtai”  bo tak będzie się nazywać chińska wersja steama, znajdziemy na sam start 40 tytułów, z czego większość to same hity, jak Dota 2, Euro Truck Simulator 2, a także Subnautica.

Co to oznacza dla graczy z chin ? Dotychczas steam istniało w chinach w “szarej strefie”, choć gracze mieli takie same możliwości co gracze na przykład z Europy, to niestety użytkownicy z chin nie mogli udzielać się w dyskusjach ani na różnorakich forach. Też gry które nie zawierały chińskiej wersji, często padały ofiarą spamu negatywnymi recenzjami . Istnieje szansa że, gdy powstanie chińska wersja steama, wszystkie incydenty znikną.

                                           źródło:gry-online.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *