Microsoft Flight Simulator 2020 – doskonale odwzorowany symulator?

Microsoft Flight Simulator 2020 zapowiada się na prawdę nieziemsko. Twórcy rzeczywiście postarali się, aby ich gra była jak najlepsza w swoim gatunku. Jako symulator latania – chyba najlepszy. Konkurencja? X-Plane?

Mapa. To jest klucz całego dzieła od Microsoft. Ma być odwzorowana do najmniejszego szczegółu – tak, abyśmy dali radę przelecieć się nad swoim własnym domem. Zapytacie pewnie: “Jak to możliwe?”. Oczywiście, możliwe. Udało się to zrobić dzięki ogromnej ilości danych. Aż 2 petabajty! Microsoft wykorzystał zdjęcia satelitarne z całego świata aby doskonale pokazać nam nasz glob latając samolotem. Zadbano o najmniejsze szczegóły – o każdy budynek, o każdą wioskę. Oczywiście nie aż tak, że 1:1, ale tutaj z pomocą przychodzi chmura.

Przede wszystkim wszystkie miasta (ponad 2 mln) i lotniska (ok 45 tys.) będą bardzo dokładnie odtworzone. Jak zatem pomieścić na płytach lub naszych dyskach aż 2 petabajty danych? Będą one w czasie rzeczywistym pobierane z chmury, więc najlepiej w trakcie grania w Microsoft Flight Simulator 2020 mieć stały dostęp do szybkiego internetu. Co więcej, nawet informacje o pogodzie mają być pobierane w czasie rzeczywistym. Dostęp do gry offline będzie możliwy – owszem. Ale liczmy się wtedy z pewnymi ograniczeniami. Coś za coś.

Gra rusza już w 2020 roku. Jednakże dla tych, którzy chcą jako pierwsi sterować wirtualne samoloty niedługo ruszą zapisy.

 

źródło informacji: gamingsociety.pl

Author: Yoohoo

Właściciel WyspaGraczy.pl http://wyspagraczy.pl/discord/ http://wyspagraczy.pl/kapcie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *