League of legends! – sezon 9.

23 stycznia 2019 roku rozpoczął się sezon 9 w grze league of legends. Wraz ze startem pojawiło się wiele rzeczy, których nie było dotychczas. Gra stała się również bardzo niezbalansowana. Najwięcej negatywnych opinii zebrał system nagradzania graczy za gry rankingowe.


W sezonie 9 pojawiło się wiele zmian dotyczących kolejek rankingowych. Zaczynając od zmian w tierach – zostały dodane dwa tiery Iron oraz grand master oraz usunięto dywizje V w każdym tierze! Kończąc na dosyć niezbalansowanym systemie nagradzania. Wielu graczy z niższych dywizji awansowało dużo wyżej. System nagradzania jest bardzo niezbalansowany, w obecnym stanie rzeczy ciężko jest wyjść na minus, ponieważ gracze wygrywają więcej niż tracą, co skutkuje tym, że w wielu przypadkach bardziej profesjonalnym graczom dobierani są mniej utalentowani ludzie. Osoby z niskim współczynnikiem zwycięstw awansowało wyżej, co wynikało ze sposobu w jaki PL były zdobywane. W wyższych kręgach również cięższe było zdobywanie wyższych rang z tego powodu, że strata PL była większa niż zysk. 13 marca jednak zostało zakończone testowanie rang pozycyjnych na KR oraz NA, oraz została zakończona analiza dotycząca wszelkich problemów z dobieraniem w wyższych dywizjach. W celu rozwiązania owego problemu każdy gracz posiadający rangę wyższą niż Mistrz zostanie przypisany do Mistrza 0 LP, natomiast gracze diamentu zostaną zdegradowani o jedną dywizję. Pod koniec marca planowany jest częściowy reset drabinki. Jak będzie wyglądać reset? Dev pisał, że gracze kręgów mistrza, arcymistrza i pretendenta staną się graczami kręgu mistrza 0, co przyspieszy degradację graczy, którzy na szczyt drabinki dostali się przypadkowo. Degradacja graczy z diamentu dotyczy głównie kwestii zdobycia przez graczy – prawie – darmowych LP, którzy dostali się na początku sezonu do wyższych rang. Nagrody – typu emotka splitu lub ulepszenie pancerza zostaną zachowane, jednak dopasowane do nowej rangi po resecie. I ostatnia zmiana dotycząca rang – Arcymistrz odblokuje się tydzień po restarcie a krąg pretendenta w kolejnym tygodniu!

Dodatkowo zostało wprowadzonych wiele zmian kosmetycznych. Nowe- inaczej działające- ramki w ekranie wczytywania, nowe animacje związane z otrzymaniem rangi, zmiany w interfejsie oraz zbroje rankingowe!

Każda ramka w ekranie wczytywania działa inaczej. Już nie widzimy ramek z zeszłego sezonu, tylko aktualne, dopasowane do dywizji w której aktualnie się znajdujemy. Fajnym bajerem także jest możliwość “ubrania” zbroi rankedowej, która zostaje odblokowana po ukończeniu placementów.

Została wprowadzona do gry także – nowa – Kayle oraz Morgana, które w końcu doczekały się łączonego reworka. Mimo, że Morgana została zmieniona wyłącznie pod względem wizualnym – nie licząc pewnych zmian dotyczących jej super umiejętności – a jej zaklęcia mają nowe animacje, zmiany dotyczące Kayle są już dużo większe. Zaczynając od nowej umiejętności biernej, przez wszystkie umiejętności kończąc na zmianach w wyglądzie postaci. Możemy się także spodziewać nowego – myślę, że mniej zwariowanego – supporta, który będzie bardziej klasycznym zaklinaczem- zupełne przeciwieństwo ostatniego wprowadzonego do gry wspierającego, którym był Pyke! Czeka nas również rework Mordekaisera więc wyczekujcie!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *