Kapifili – nietypowy, ciekawy twórca. Poznajcie bliżej Kacpra!

Do dzisiejszego wywiadu zaprosiłem twórcę internetowego – kapcia. Mam nadzieję że dowiecie się conieco bliżej o Kapim. Wszelkie opinie mile widziane w komentarzach. Zapraszamy do lektury.

Yoohoo: Witaj, Kapifili. Dzięki, że zgodziłeś się na udzielenie mi kilku pytań do tego wywiadu. Jak się masz?
Kapifili: Witam bardzo serdecznie 😉 U mnie wszystko jak najbardziej w porządku.
Yoohoo: To świetnie! Powiedz nam nieco o sobie.
Kapifili: Jestem Kacper, mam 17 lat. Prowadzę kanał na YT związany ze grami takimi jak Age of Civilizations 2, Gwint, FIFA, Gothic. Zajmuję się tworzeniem odcinków, jestem także streamerem. Interesuję się sportem – głównie piłką nożną, wędkarstwem oraz oczywiście grami.
Yoohoo: Hoho, to młody byk z Ciebie. Jaką grę głównie nagrywasz lub streamujesz?
Kapifili: W ostatnim czasie bardzo duży przyrost na kanale dała mi polska strategia Age of Civilizations 2 i na niej obecnie skupiam się najbardziej. Poza tym nagrywam także FIFĘ, Gwinta, a także parę innych gier.
Yoohoo: Powiem Ci szczerze, że również w najbliższych dniach zakupię właśnie Age of Civilizations II, i to głównie dlatego, że znalazłem ją właśnie na Twoim kanale. Dlaczego właśnie ta gra? Wierzysz w jej sukces na światowym rynku?
Kapifili: Szczerze mówiąc natrafiłem na Age of Civilizations 2 całkiem niespodziewanie. Znalazłem ten tytuł na Steamie niedaleko po premierze. Widziałem, że moi widzowie pisali o tym tytule na Discordzie i mnie tym zachęcili do spróbowania. Nagrałem jeden odcinek, który spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony widzów. Potem zaczęły się pojawiać kolejne filmy, zacząłem również streamować ową strategię. Jestem pozytywnie zaskoczony, że AoC 2 ma tak rozbudowaną społeczność. Sama gra ma naprawdę duży potencjał, który może zostać wykorzystany przez twórcę (przy kolejnych aktualizacjach), a także przez graczy, któzy tworzą własne scenariusze. Wkrótce pojawić ma się Steamowy Warsztat do Age, dlatego myślę, że gra odpowiednio rozwijana może na długie lata pozostać ciekawym i przyjemnym tytułem.
Yoohoo: Jak szeroką miałeś widownię, gdy właśnie Ci ją proponowali?
Kapifili: Około 1800 subskrypcji, w czasie ponad miesiąca udało mi się zgromadzić na kanale prawie 3 i pół tysiąca nowych twarzy 😉 Szczerze mówiąc, sam jestem bardzo zaskoczony tym wynikiem, jak i również jednocześnie cieszę się, że wraz z widzami możemy tworzyć taką społeczność.
Yoohoo: Czyli nastąpiło nagłe wybicie Twojego kanału, co mnie również cieszy bo na takim tytule możesz zgromadzić dużą widownię. Ciągle subskrypcje Ci przyrastają i wydaje mi się, że to zasługa właśnie tej gry. Kto Cię zmotywował do nagrywania filmów w sieci? Od kiedy to robisz?
Kapifili: Kanał prowadzę od sierpnia 2017 roku. Zawsze lubiłem jednocześnie grać w dany tytuł, a dodatkowo komentować to, co dzieje się na ekranie. Także do nagrywania głównie zmotywowałem się sam. Często oglądałem innych twórców i chciałem też robić to co oni. Jeżeli chodzi o streamowanie, to namówili mnie do tego moi internetowi znajomi oraz widzowie, z czego najbardziej zaprzyjaźniona streamerka Yenna. Szczerze Was pozdrawiam 😉
Yoohoo: Wspiera Cię rodzina lub znajomi w tym co robisz? Co do znajomych, to gdzie się uczysz?
Kapifili: Paru znajomych mnie ogląda i tutaj też wielkie pozdrowienia dla nich. Rodzina z tego co wiem ogląda mnie czasem i pozytywnie podchodzi do mojej twórczości. Obecnie uczę się w liceum ogólnokształcącym, a dokładniej w klasie o profilu mat-fiz-ang.
Yoohoo: No, to życzymy powodzenia :smiley: Jak reagujesz na hejterów na Twoim kanale?
Kapifili: Dziękuję 😉 Jestem otwarty na wszelkie próby oceny tego, co robię i szanuję konstruktywną krytykę. Co do hejtu, mamy na myśli bezpodstawne określenie kogoś w negatywnym odcieniu bez podania jakichkolwiek argumentów. Myślę, że takimi osobami nie ma sensu się przejmować. Zastanówmy się, kim może być osoba, która nie umie nawet powiedzieć co się jej w twórczości nie podoba? Rzetelnej opinii mówię jak najbardziej tak, to może pomóc zawsze w poprawieniu niektórych elementów i zmobilizowaniu do dalszej pracy. Natomiast zwykłe obrażenie kogoś i stwierdzenie, że jego kontent jest słaby, to tak naprawdę jedynie puste słowa, które i tak nic nie zmienią.
Yoohoo: Tego typu społeczność jest słaba. Owszem, może komuś nie podobać się czyjaś twórczość, lecz osoba powinna to uzasadnić. Z jakimi twórcami się obecnie trzymasz?
Kapifili: Z wieloma różnymi twórcami na YT tworzymy wspólnie grupę, która wspólnie się trzyma i rozwija. Są to chociażby osoby, które znajdują się u mnie w Polecanych na kanale, wielu ciekawych twórców, którzy współtworzą nasz serwer Discord, a także wielu innych. Ciężko wymieniać mi wszystkich, bo to jest naprawdę obszerne grono osób. Myślę, że współpraca w tych czasach jest również rzeczą istotną. Poza sferą YouTube’ową jesteśmy znajomymi i dobrze się dogadujemy.
Yoohoo: Podlinkuję pod koniec artykułu :smiley: Wspominałeś o piłce nożnej w jednym z pierwszych pytań. Jaki jest Twój ulubiony klub?
Kapifili: Moim ulubionym klubem piłkarskim od zawsze była Wisła Kraków. Regularnie jeżdżę na mecze do Krakowa, do którego nie mam aż tak daleko. Dla mnie kibice potrafią stworzyć niesamowitą atmosferę na stadionie, która potrafi zapewnić niezapomniane przeżycia podczas meczów. Osobiście zachęcam wszystkich, którzy się piłką interesują, by kiedyś się na takowy mecz wybrały. Poza Polską kibicuję i wspieram także niemiecką Borussię Dortmund.
Yoohoo: Miałem właśnie zapytać o mecze, ale sam powiedziałeś. Wyręczyłeś mnie nieco, haha. Ja kibicuję Liverpoolowi oraz naszej kochanej reprezentacji. Coś im na mundialu nie poszło, a szkoda. Pewnie większość będzie pytała – prowadzisz rekrutację na moderatora na swoim kanale?
Kapifili: Wracając jeszcze do poprzedniego pytania – oczywiście kibicuję także naszym Orłom. Co do moderatora, to może zostać nim jedynie osoba, która jest aktywna na streamach, znam ją sporo czasu i przyczyniła się w jakiś sposób dla naszej społeczności. Moderator to osoba, która bierze na siebie sporą odpowiedzialność, więc zdecydowanie powinna być godna zaufania.
Yoohoo: To macie odpowiedź na pytanie – wbijajcie na streamy, a ja je osobiście polecam, bo są ciekawe. Masz swoje ulubione danie? Lubisz gotować?
Kapifili: Sam osobiście nie jestem jakimś dużym fanem gotowania, ale lubię dobrze zjeść. Zdecydowanie najbardziej lubię włoską pizzę. Poza tym lubię także naszą polską, tradycyjną kuchnię.
Yoohoo: Włoska kuchnia moim zdaniem jest najlepsza, polską nie pogardzę 😉 Chodzisz może do sieciówek typu “Mak” czy KFC?
Kapifili: Jeżeli mam taką okazję, to jak najbardziej. Lubię czasem zajrzeć do fast foodów.
Yoohoo: Szczerze powiem, że smacznie lecz niezdrowo. Od czasu do czasu również pozwolę sobie zajrzeć, chociaż ostatnio rzadko. Powoli zbliżamy się do końca naszego krótkiego wywiadu. Chciałbyś kogoś pozdrowić? Polecasz WyspaGraczy.pl?
Kapifili: Dziękuję za zaproszenie do wywiadu, a także za interesujące pytania. Pozdrawiam wszystkie osoby, które mnie oglądają oraz wspierają. Razem tworzymy wspaniałą społeczność, czy to na kanale, odcinkach, streamach, jak i również na Discordzie, Grupie na Facebooku. Polecam WyspaGraczy.pl, pozdrowienia dla całej ekipy portalu. Trzymajcie się, do zobaczenia!
Yoohoo: Trzymaj się, cieplutkie pozdrowienia dla Twojej widowni która zapewne to czyta! Cześć! My tymczasem zapraszamy do subskrybowania kanału Kacpra:
https://www.youtube.com/channel/UCRNIwcMLSkUMlqLvmyLAeeA

Author: Yoohoo

Właściciel WyspaGraczy.pl http://wyspagraczy.pl/discord/ http://wyspagraczy.pl/kapcie/

7 Replies to “Kapifili – nietypowy, ciekawy twórca. Poznajcie bliżej Kacpra!

  1. Komentarz dla algorytmów YT. Scrolluj dalej.
    .
    ..

    A nie, to jakaś inna strona… W takim razie…
    Komentarz dla algorytmów wyspygraczy. Scrolluj dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *